Osadní pomlázka 2019

V pondělí 22. dubna 2019 nás ráno přivítala modrá obloha a tak  se Velikonoční pomlázka za krásného počasí moc vydařila. Sraz byl v půl desáté u Hájků (před tím jsme ještě stačili opravit lávku přes potok u Hájků výměnou jednoho pražce). Koledu jsme letos zakončili v osadním klubu u Dalibora.

Milan - šerif.
 

Vzpomínka na kamarády

V sobotu 3. listopadu 2018 od 14 hodin jsem se sešli u osadního pomníčku, abychom si vpoměli na naše kamarádky a kamarády, kteří již nejsou mezi námi. A  snad jsme tím založili novou tradici.....
Po dlouhé době jsme mezi námi přivítali naší kamarádku Marušku Plzákovou.
Milan  - šerif.
 

Strom Republiky

V neděli 28. října 2018 odpoledne jsme na osadě u příležitostí 100 výročí založení Československa slavnostně odhalili lípu - Strom Reubliky.
Milan - šerif.

Osada v hostinci U Taterů v Třebenicích.

V sobotu 27. října 2018  od 15 hodin si naše osada vyjela na výlet do Třebenic do kultovní trampské hospody U Taterů. Skvělá atmosféra, výborné 10 stupňové pivo Staropramen a opět skvělí Kamrádi Údolí Raků ve složení Karel, Honza (kytary), Kačaba (housle) Pepik (harmoniky) a Roman na basu.
Milan - šerif

Den Bernarda.

V sobotu 4. října 2018  od 14 hodin se uskutečníl první osadní "Den Bernarda" v osadním kulubu u kamaráda Dalibora Polce. Bylo 11° Bernard bylo za 15,- Kč. Akce se konala opět za krásného počasí, Babí léto jak vyšité.... Opět hráli skvělí Kamarádi Údolí Raků až do pozdních nočních hodin. Sobotní Den Bernarda měl kromě jiného i rekordní účast - sešlo se nás celkem 36 osadníků a 7 hostů.                      
Milan - šerif
 

Klokočenský klobouk 2018 - 10. ročník.

 
V sobotu 22. září 2018  se konal jubilejní již 10. ročník cyklozávodu. 
Výsledky závodu budou doplněny později.
 
Milan - šerif 
 
 
 
 

100 let Trampingu a setkání šerifů v Pikovicích.

V sobotu 15. září 2018 od 10 do 22 hodin se v kempu v Pikovicích u řeky Sázavy uskutečníla oslava výročí 100 let trampingu jehož součástí bylo i historické setkání šerifů s celé naší republiky a ze Slovenska. 
Milan - šerif osady
 

Dětský den 2018.

 V sobotu 1. září 2018 od 14 hodin jsme uspořádali opět dětský den, který se i přes nepřízeň počasí velmi vydařil. V 11 hodin se jako zázrakem umourřilo počasí. Letos jsme zorganizovali dětský den trochu jinak - 7 stanovišť s různými soutěžemi  - 4 družstva - 4 "nehrající kapitáni" - Milan Gaper, Jirka Kytka, Kamil Plzák a Kačka Krátká. Sešlo se celkem 34 dětí.  Na závěr bylo společné hledání pokladu  a vyhlášení výsledků závodu. Bylo to super, všem organizátorům a účastníkům dětského dne patří velké poděkování.  
 
Milan - šerif  
 

Skupiny Raci a Duha na Vidovickém havranovi

V sobotu 25. srpna 2018 se kamarádi z naší osady zúčastnili na zámku Berchtold již 39.ročníku country festivalu "Vidovický havran", který pořádají Spojené Osady U Dubu. Letos nás zaskočilo poměrně chladné počasí, všichni jsme tam slušně vymrzli. Proti posledním ročníkům velký rozdíl. Hrály skupiny Žízniví Dubáci, Frak,Duha, Raci a na závěr opět Žízniví Dubáci. Letošní ročník byl opět spojen výstavou veteránů vozidel a motocyklů.

Milan - šerif

Foto - zde:

 

Výroční potlach na osadě Lada.

V sobotu 28. července 2018 olaila naše sousedská osada Lada své 70-výročí založení.  Za úmorného vedra zahájila program v 19 hodin naše osadní skupina Raci, která hrála ve složení Karel Netušil (kytara a zpěv)- Honza Fedák (kytara)- Petr Roubíček (housle a zpěv) - Standa Grepl (basa). Po 20 hodině zaspívala paní Jitka Vrbvá za doprovodu Honzy Früwirtha "Andělína". Se soumrakem byla za zvuku osadní hymny (jedíná vada na kráse byla, že hymnu pustili z CD) vztyčena osadní vlajka a zapálen slavnostní oheň.   

Milan - šerif  

Foto zde:

 
 

II. ročník turnaje ve stolním tenise.

V sobotu 7. července 2018 jsme uspořádali II. ročník osadního turnaje ve stolním tenise. Od OÚ v Tehově se nám podařilo získat dotaci na turnaj ve výši 3 000,- Kč určenou na ceny pro vítěze a odkoupit staší stůl za cenu 500,- Kč, Ktrý se stal součástí osadního majetku. Turnaje se zúčastnílo 28 osadníků z toho 17 mužů (rozdělených do čtyř skupin), 9 žen (do dvou skupin) a dvě děti. Hrálo se za krásného, ale trochu větrného počasí . Tabulky jednotlivých skupin naleznete ve fotogalerii. 

Výsledky  - muži: 

Čvrtfinále:  Vašek Čejka - Pavel Gaper 2:1  -  Karel Cichovský - Bohouš Zeman 1:2  -  Luboš Čejka - Jirka Netušil 0:2  - Petr Netušil - Jirka Kytka 2:0 

Semifinále: Vašek Čejka - Petr Netušil 2:0  -  Bohouš Zeman - Jirka Netušil 0:2

O 3. místo: Petr Netušil - Bohouš Zeman 2:0

Finále: Vašek Čejka - Jirka Netušil  2:1

Ženy: Semifinále: Naďa Kulišťáková - Jarmila Zemanová  2:0  -  Blanka Gaperová - Sára Tomková 1:2
 
O 3. místo: Jarmila Zemanová - Blanka Gaperová 2:1
 
Finále: Sára Tomková - Naďa Kulišťáková 2:0
 
Milan - šerif
 

 

Osadní guláš na Kaskádě II a oslava narozenin Bóďi.

Ve čtvrtek 5. července 2018 proběhla v bývalé osadě Miriam u chaty Kaskáda opět za krásného počasí velmi zdařilá akce našich kamarádů Zdeňka a Bóďi Štepových a zároveň také oslava kulatých narozenin naší kamarádky Bóďi. Podával se vynikajíc domácí guláš z kotlíku mistra kucharě Zdeňka, mnoho dalších pochutin a točil se též vynikající Velkopopovický kozel.....

Milan - šerif
 

Potlach na osadě Ztracená naděje 2018 - sto let Ztracenky

V sobotu 23. června 2018 jsme se byli na potlachu na osadě Ztracená naděje, která slavila jubilejní 100. výročí založení. Program začal již od ranních  hodin. My jsem dorzili kolen 16 hodiny a vydrželi jsme až do půl jedné. O muziku se postaraly skupiny Kamarádi Staré řeky, KTO, Bandoleros, Banjo band Ivana Mládka, Apten Hassa a plno dalších. Na uhasení žízně se točil Třeboňský Regent.

Milan - šerif.
 

IV. ročník Běhu osadou.

Letošní již IV. ročník Běhu osadou jsme uspořádali v sobotu 16. června 2018. Hlavní závod  byl odstatován v 10 hodin výstřelem z pistole zkušeného startéra Mirka Píchy. Běželo se opět za skvělého počasí. Závod již tradičně moderoval kamarád Marek Heřman a čepovalo tradiční Velkopopovická 11°. 

Výsledky závodů
Nejmladší děti - závod na 100 m:
1. Svoboda Tadeáš, 2. Krátká Barbora, 3. Štětková Viktorka, 4. Malá Ema, 5. Štětka Petr, 6. Malá Zuzana.
Starší děti: 1. Kulhavý Matěj - 9:53 min., 2. Štepová Natálie - 12:17, 3.Kulhavá Jana - 12:22, 4. Cichovská Marie - 12:30, 5. Kulišťák Daniel - 13:47, 6. Štětková Viktorka - 14:14, 7. Kulišťáková Kateřina - 15:23, 8. Krátká Barbora - 15:51, 9. Wagenknechtová Laura - 19:28.
Ženy: 1. Mrkvicová Daniela (Klokočná) - 12:01 min, 2. Nepustilová Kteřina - 12:08, 3. Wagenknechtová Šárka - 18:01.
Muži: 1. Kotrč Matyáš - 8:27, 2. Malý Honza (Klokočná) - 8:32, 3. Kulhavý Honza - 9:33, 4. Kulhavý Martin - 10:36, 5. Štepo Michal - 11,34,      6. Vacek Evžen - 12:25, 7. Cichovský Karel - 12:34, 8.Kytka Jirka - 13:07, 9. Zvolánek Lukáš - 13:11, 10. Gaper Milan - 14:17, 11. Novotný Radek(nejstarší účastník závodu) - 17:58, 12. Krátký Libor ml.- 18:00, 13. Plzák Kamil - 19:43.
 
Milan - šerif
 

Oslava 85-tin záatupce šerifa Mirka Píchy.

 V sobotu 14. května 2018 jsme v pergole u šerifa uspořádali oslavu 85-tin našeho kamáráda zástupce šerifa Mirka Píchy. Oslava začala odpoledne od 16 hodin o dobrou náladu hostů se pilně staral kamarád Karel Netušil svými písněmi. Po zdolání soudku piva jsme se před půlnocí rozeški do svých domovů....
Milan - šerif.
 
 

I. osadní pochod "Vzpomínka na Svatojánské proudy"

V sobotu 28. dubna 2018 jsme se zúčastnili již tradičního pochodu pořádaného osadou Svatojánské proudy, který se konal již tradičně a letos u příležitosti 100 let trampingu v Čechách a 100 let ód zaolžení první tramské osady Ztracená naděje. Počaqsí bylo krásné letní. Start byl ve Štěchovicích, kam jsem přijeli příměstským autobusem ze Smíchovského nádraží. Po té jsem se vydali po modrré turistické trase. První zastávka a razítko byla na osadě Na Fáberce, kde bylo také občerstvní (mimo jiné pivo Kozel 10° za 10 Kč) a hrála zde trampská skupina osady Apten Hassa. Dále jsem pokračovali proti proudu na osadu Ztracená naděje, ked bylo další občerstvení a uzené klobásy. Po krátké přestávce jsem pokračovali na osadu Svatojánské proudy, kde se také točilo pivo. Zde jsme každý účastník pochodu dostali pamětní list. A potom již do Třebenic na osadu SKOT do trampské hospůdky U Taterů, kam jsme dorazili ktrátce po 15 hodině.  Zde již bylo plno  a hrála kaplela Apten Hassa. Po krátkém odpočinku a posilněním (guláš a několik pivek) jsem před pátou vyrazili na autobusouvou zastávku do Třebenic a zpět do Prahy na Smíchovské nádraží. Byla to velmi vydařená akce, plno  dobrých lidí a muziky, která pouze jednu vadu na kráse, že se jí zůčastnilo málo našich osadníků. 
Milan - šerif.
 

Osadní pomlázka 2018

 

V pondělí 2. dubna 2018  nás ráno přivítala modrá obloha a tak  se Velikonoční pomlázka za krásného počasí moc vydařila. Sraz byl v půl desáté u Hájků a koledu jsme tradičně zakončili u Jirky Netušila.

Milan - šerif.
 

Osada na Malina Brothers v Gongu.

V pátek 23. února 2018 jsme opět po roce navštívili koncert skupiny Malina Brothers s Kateřinou Garcia. Během koncertu pokřtil host Marek Eben třetí cédéčko skupiny.
Milan - šerif.
 
Malina Brother, Kateřina Garcia a Marek Eben při akustické vzpomínce na Wabiho Daňka s písní Rosa na kolejích.

Silvestr 2017 na osadě

Letos již podruhé jsem oslavil příchod nového roku s kamarády na osadě. Zahájili jsme  tradičně ve 14 hodin na zahradě u kamarádů Marcela a Naďi zapálením táboráku a naražením sudu s kvalitní Velkopopovickou jedenáctkou. Se setměním kolem 17 hodiny jsme se postupně přemístili do chaty, kde silvestrovská oslava pokračovala. Byla přerušena pouze ve 23 hodin odpálením úchvatného ohňostroje, který opět sestrojil a na dálku odpaloval Marcel. Tato velkolepá podívaná travala asi 15 minut. Za to mu patří velké poděkování všech osadníků, kteří se akce zúčastnili. O hudbu se postarali kamarádi Karel Netušil a Honza Fedák. Oslavy pokračovali do pozdních ranních hodin. Bylo to nádherné rozloučení se starým rokem 2017.
Milan - šerif

Mikulášská slezina v restauraci U kormidla 2017

V sobotu 2. prosince 2017 jsme uspořádali tradiční osadní Mikulášskou slezinu v restauraci U kormidla ve Strašnicích. Nově jsme mezi námi přivítali  Julii a Honzu Duškouvi, kteří mají již děvět let chatu v Miriamu po paní Blažko.vé. Sešel se nás letos asi rekordní počet devatenáci účastníků.

Milan - šerif.

Foto - zde:

 

Odhalení osadního pomníčku.

V sobotu 11. listopadu 2017 odpolene od 14 hodin byl na osadě v lese za chatou u Petříků slavnostně odhalen osadní pomníček.  Je to po více jak 70-ti letech, co byl na naší osadě odhalen první pomníček. Ten první byl odhalen  26. srpna 1946 u dolního hřiště, symbolicky před chatou manželů Kefurtových (dnes před chatou kamaráda Honzy Hrušky st.) na památku těm, kteří položili život za lepší zítřek.  Původně jsme chtěli i tento pomníček přestěhovat, ale nakonec jsme se rozhodli, že ho ponecháme na jeho původním místě, tam kde byl pře 70-ti lety odhalen. 

Při krásném slunečném počasí, kdy  se sešlo mnoho našich osadníků a plno hostů( i starosta obce Tehov Ing. Arch. David Hlouch s rodinou) jsme minutou ticha uctili památku našich kamarádů. 
Na závěr zahrál  kamarád Karel Netušil pár krásných vzpomínkových písní.
 
Milan - šerif.
 

 

Klokočenský klobouk 2017

9. ročník cyklozávodu se letos uskutečnil v sobotu 23. září 2017. Letos opět padl rekord v počtu úřastníků, celkem se zaregistrovalo 92 účastníků. V hlavním závodě startovalu 38 mužů a 10 žen.  Po dvou vítězstvích náš tým obsadil v soutěži družstev druhé místo.
Výsledky závodu mužů:
1. Kajuk - 1:36 min (stejný čas jako loni), 2. Skála - 1:42 min., 3. Havlíček - 1:43 min., 14. Milan Gaper (SOÚR) - 2:10 min, 15. Vladimír Šíma (SOÚR) - 2:10 min., 16. Josef Motyčka (Klokočná) - 2:10 min., 23. Honza Hruška (SOÚR) - 3:10 min., 24. Štěpánek (Čechie 12°) - 3:10 min., 25. Bohouš Zeman (SOÚR) - 3:12 min., 27. Jirka Kytka (SOÚR) - 5:16 min., 28. JIrka Padevět (SOÚR) - 5:16 min. 29. Míla Zvolánek (SOúR) - 5:16 min.
Výsledky závodu žen:
1. Zajíčková (Struhařov) - 1:41 min., 2. Fedáková (Struhařov) - 1:56 min., 3. Michálková - 2:09 min., 4. Vitoušová (Klokočná)  2:09 min., 7. Štěpánková (Čechie 12°) -  3:09 min., 8. Jarmila Zemanová (SOÚR) - 3:12 min.
Soutěž družstev:
1.
2. S. O. Údolí Raků
Osobnost závodu: Drahošek z Olomóca.
V 18 hodin bylo na sále restaurace na Klokočné promítání videa z loňského závodu a potom bylo slavnostní vyhlášení výsledků závodu.
Po skončení slavnostního ceremoniálu hráli k poslechu a tanci do nočních hodin skupiny Strouhánka a Raci s Karlen Netušilem, Petrem Roubíčkem a Honzou Fedákem.
 
Milan - šerif
 

Rozloučení s Frantou Heřmanem

V sobotu 16. září 2017 po Valné hromadě  našeho spolku, která se letos prvně konala na osadě v pergole u chaty šerifa osady, uspořádal kamarád Marek Heřman rozloučení  se svým tátou Frantou Heřmanem. Počasí nám moc nepřálo, ale na to jsme byli připraveni a vůbec nám to nevadilo.  Celý večer hráli kamarádi Karel Netušil, Honza Fedák a Pepik Motyčka.

 
Milan - šerif.
 

 

Dětský den 2017

V sobotu 2. září 2017 od 15 hodin se na osadě na zahradě u Kulišťáků konal  již podruhé dětský den. Po pátečním celodenním děšti se počasí přímo zázračně umoudřilo. Pro děti bylo připraveno celkem 15 soutěží. Tradičně skoky v pytlích, střelba ze vzduchovky, hod na plechovky, šipky, hod na koš a další. Všichní účastníci dostali pamětní osadní medaile a spoustu hraček, za které patří velké poděkování patří našemu kamarádovi Láďovi Tesárkovi za krásný sponzorský dar v podobě obří tašky s nádhernými hračkami od Bambule, dále manželům Kulišťákovým za poskytnutí azylu a všem, kteří přiložili ruku k dílu. Celkem se zúčastnilo osmnáct dětí.

Milan - šerif

Foto zde:

Vidovický havran 2017

V sobotu 26. srpna 2017 se kamarádi z naší osady zúčastnili na zámku Berchtold již 38.ročníku country festivalu "Vidovický havran", který pořádají Spojené Osady U Dubu. Festival se uskutečnil opět za nádherného počasí. Hrály skupiny Bednáři, Pěšáci, Forbes, Raci a na závěr skupina Žíznivý Dubáci.

Milan - šerif

Foto zde:

Potlach na osadě Club Údolí Ticha 2017

V sobotu 19. srpna 2017 jsme se zúčastnili potlachu v Třebsíně na osadě Club Údolí Ticha, který se konal u příležitosti 90 - ti let založení osady.  Program začal tradičně již v 18:30hodin. Po zapálení ohně hráli k poslechu a tanci skupiny Třebsín band, Tomtones a další.

 
Milan - šerif
 

 

I. ročník turnaje ve stolním tenise 2017

V sobotu 8. července 2017 jsme uspořádali I. ročník osadního turnaje ve stolním tenise a navázali jsem tak na klání našich předků za první republiky na osadě Zapomenutých. Turnaje se zúčastnílo 23 osadníků z toho 20 dospělých a tři děti. Hrálo se za krásného počasí a jen finalové klání bylo přerušeno na několik minut dešťovou přeháňkou. Startující byli vylosováni dvou skupin po 10 účsnících.           

Skupina A - konečné pořadí: 1. Netušil Jiří - 18:0 - 18, 2. Kytka Matyáš - 16:3 - 16, 3. Kulišťáková Naďa - 14:6 - 12, 4. Cichovský Karel - 12:6 - 12, 5. Gaperová Blanka - 11:10 - 10, 6. Balabán Michal - 7:12 - 6, 7. Jeřábková Jarka - 8:15 - 6, 8. Stěpová Bóďa - 6:15 - 4, 9. Konečná Kamila - 2:16 - 2, 10. Křelinová Stáňa - 2:18 - 0. 

Skupina B - konečné pořadí: 1. Gaper Pavel - 18:3 - 18, 2. Plzák Kamil - 16:7 - 14, 3. Kytka Jiří - 14:7 - 14. 4. Gaper Milan - 12:9 - 10, 5. Zvolánek Lukáš - 11:12 - 8, 6. Kalášek Michal - 10:10 - 8, 7. Vacek Evžen - 8:11 - 8, 8. Konečný Tomáš - 8:13 - 6, 9. Kytková Andrea - 5:15 - 4, 10. Gaper Lukáš - 3:18 - 0.
Čtvrtfinále:
Netuši Jiří - Gaper Milan 2:0 (11:7, 11:0)
Kytka Matyáš - Kytka Jiří 2:0 (11:8,11:8)
Kulišťáková Naďa - Plzák Kamil 0:2 (6:11, 2:11)
Cichovský Karel - Gaper Pavel 2:0 (11:8, 11:8)
Semifinále:
Netušil Jiří - Plzák Kamil 2:0 (11:1,11:1)
Kytka Matyáš - Cichovský Karel 1:2 (7:11, 11:5, 6:11)
O 3.místo:
Plzák Kamil - Kytka Matyáš 0:2 (9:11, 9:11)
Finále:
Netušil Jiří - Cichovský Karel 2:0 (11:7, 11:7)
 
Milan - šerif
 

Osadní guláš na Kaskádě aneb 25 let Zdeňka a Bóďi na osadě

Ve středu 5. července 2017 proběhla v bývalé osadě Miriam u chaty Kaskáda velmi zdařilá akce našich kamarádů Zdeňka a Bóďi Stěpových u příležitosti jejich výročí - 25 let na osadě. Podával se vynikajíc domácí guláš z kotlíku mistra kucharě Zdeňka, mnoho dalších pochutin a točil se též vynikající Velkopopovický kozel....Za krásného letního počasí jsme si to všichni moc užili. Velké poděkování patří  pořadatelům akce manželům Stěpovým.

Milan - šerif
 

III. ročník Běhu osadou 2017

Letošní již III. ročník Běhu osadou jsme uspořádali v sobotu 17. června 2017. Hlavní závod  byl odstatován v 10 hodin výstřelem z pistole zkušeného startéra Mirka Píchy. Běželo se za skvělého počasí. Závod opět moderoval kamarád Marek Heřman, který čepoval tradiční Velkopopovickou 11°. Závodu letos též zúčastnili kamarádi jak z Osady dobrých přátel Tehov (stejně jako loni), tak kamarádi z Klokočné (bývalí naši osadníci).

Výsledky závodů
Nejmladší děti - závod na 100 m (příští rok ho budeme muset prodloužit, byl pro ně moc krátký...)
1. Kanaryt František (Klokočná), 2. Svoboda Tadeáš, 3. Krátká Barbora, 4. Štětková Viktorka.
Starší děti: 1. Kulhavý Matěj - 10:29 min., 2. Kulhavá Jana - 11:57, 3. Kamaryt Šimon (Klokočná) - 13:02, 4. Kulišťáková Kateřina - 15:34, 5. Balabánová Ema - 17,12, 6. Štětková Viktorka - 17:57, 7. Plzáková Ema - 20,33.
Ženy: 1. Hůlová Gábina (Osada dobrých přátel Tehov) - 10:24 min., 2. Mrkvicová daniela (Klokočná) - 11:57, 3. Petříková Iva - 15:07, 4. Kamarytová Veronika (Klokočná) - 15:48, 5. Kulhavá Renata - 16:43.
Muži: 1. Kulhavý Martin - 10:45 min., 2. Štepo Michal - 11,10, 3. Hruška Honza - 12,19, 4. Vacek Evžen - 14,38, 5. Kytka Jirka - 15:00, 6. Padevěď Jirka - 15:04, 7. Gaper Milan - 15:06 (nejstarší účastník závodu), 8. Kotrč Michal - 15,19, 9. Kamaryt Robert (Klokočná) - 15:47, 10. Balabán Michal - 15:59, 11. Hájek Jarda - 16:32, 12. Zvolánek Míla - 17:07, 13. Krátký Libor - 18:25, 14. Gaper Lukáš - 19:00, 15. Gaper Pavel - 20:11, 16. Plzák Kamil - 21:00.
 
Milan - šerif
 
 
 

 

Výsadba stromků na osadě.

Ve středu 31. května 2017 jsme s kamarádem Mirkem Píchou zasadili u nás na osadě první dva stromky - lípu a javor, které jsem získli od firmy Dřevo Broukal ze Všestar. Tak snad se jim bude u nás na osadě dařit a vyrostou nám do krásy.....

Milan - šerif

Foto zde:

 

Osadní pomlázka 2017

  

V pondělí 17. dubna 2017 jsme si Velikonoční pomlázku i přes nepřízeň počasí opět velmi užili. Sraz byl tradičně u Hájků se zakončením u Jirky Netušila.

Milan - šerif
 

Oslava 70-tých narozenin kamaráda Karla Netušila

V pátek 31. března  2017 oslavil náš kamarád z osady svě kulatiny  - 70-té narozeniny v restauraci na Klokočné.  K poslechu hrála skvělá hudba v podání kamrádů Karla Netušila, Petra Netušila, Honzy Feráka, Davida Kovani, Pepika Motyčky, Kačaby a Pravoslava..... 

Ukázky videa naleznete v rubrice "Videa  z osady".
 
Milan - šerif
 

 

Osada v Gongu na Malina Brothers.

V pátek 20. ledna 2017 jsme byli v pražských Vysočanech v kulturním středisku Gong na koncetě bluegrasové skupiny Malina Brothers. Jako host po přestávce vystoupil  Radek Tomášek, bývalý člen skupiky The Rangers.
 
Milan - šerif.
 

Silvestr 2016 na osadě

Za krasného slunného a mrazivého počasí jsme zahájili oslavy konce letošního roku  tradičně od 14 hodin na zahradě u kamaráda Libora Krátkého zapálením ohně a pečením bramboráků. Se setměním kolem 17 hodiny jsme se přesunuli do chaty manželů Kulišťákových, kde silvestrovská oslava pokračovala. Byla přerušena pouze ve 21 hodin odpálením úchvatného ohňostroje, který sestrojil a na dálku odpaloval Marcel Kulišťák. Tato velkolepá šou travala asi 20 minut. Za to mu patří velké poděkování všech osadníků, kteří se akce zúčastnili. O hudbu se postaral tradičně kamarád Karel Netušil. Oslavy pokračovali do pozdních ranních hodin.
 
Milan - šerif.
 

Mikulášská slezina v restauraci Žlutá pumpa 2016

V sobotu 3. prosince 2016 jsme uspořádali tradiční osadní Mikulášskou slezinu v restauraci Žlutá pumpa na Vinohradech. Účast byla jako vždy vzorná. Nově jsme mezi námi přivítali Lenku Koukalovou s manželem Vlastou.

Milan - šerif.

Foto zde:

Potlach s Marko Čermákem

V pondělí 7. listopadu 2016 se od 19 hodin v Malešickém mikropivovovaru na Šalaně konala beseda se známím hudebníkem, malířem, trampem a malešickým sousedem Marko Čermákem. Součástí besedy bylo také promítání obrazů, kreseb a skic, hrála hudba skupin Greenhorns, White Stars a Paběrky, kde Marko Čermák hrál a nebo ještě hraje. Na závěr besedy se uskutečnila autogramiáda poslední knihy Marka Čermáka "Poslední romantik".
 
MIlan - šerif
 

Osadní drakiáda 2016

V sobotu 15. října 2016 odpoledne jsme uspořádali II.osadní drakiádu. Opět za nádhrného letního počasí, ale opět bez tolik potřebného větru...... takže se opět i letos nelétalo... Účast opět velmi slušná.

Milan - šerif 

Foto zde:

Oslavy narozenin aneb Rozloučení s létem 2016

V sobotu 1. října 2016 se na osadě konalo tradiční "Rozloučení s létem". A bylo to skutečně nádherné rozloučení s létem, protože to byl pravý, krasný a poslední letní den......Součastí byla i oslava narozenin našich kamarádů Mirka, Libora, Kačky a Naďi....

Milan - šerif.
 

Klokočenský klobouk 2016

Již 8. ročník cyklozávodu se letos uskutečnil v sobotu 24. září 2016. Letos opět padl rekord v počtu úřastníků, celkem se jich přihlásilo 88 a opět se jelo za nádherného letního počasí.....
Výsledky závodu: 
VIP závod: 1. Ondřej Nenadál - 1:06 hod., 2. K.Kuchař - 1:07 hod., 3. F.Bíba - 1:35 hod.
Ženy: 1. Dáša Zajíčková - 1:38 hod (nový rekord závodu), 2. Marie Zámyslická - 2:03 hod., 3. Anna Fedáková - 2:06 hod.,                       
11. Iva Petříková (SOÚR) - 3:31 hod., 12. Katka Záhumenská (SOÚR) - 3:35 hod.
Muži: 1. Jakub Kajuk - 1:36 hod (nový rekord závodu), 2. Marek Kulhavý - 1:37 hod., 3. Mirek Havlíček - 1:48 hod. 4. Michal Petrů - 1:51 hod, 5. Martin Junghvirt - 2:02 hod., 6. Jaroslav Holoubek - 2:03 hod., 7. Miroslav Petrů - 2:03 hod., 8. Jakub Srb (SOÚR) - 2:03 hod., 9. Karel Budka - 2:06 hod., 10. Petr Pokorný - 2:06 hod., 11. Milan Gaper (SOÚR) - 2:07 hod., 12. Radek Novotný (SOÚR) - 2:07 hod., 13. Vladimír Šíma (SOÚR)- 2:07 hod., 14. Josef Motyčka - 2:11 hod, 15. Jiří Kytka (SOÚR) - 2:16 hod., 29. Honza Hruška (SOÚR) - 3:20 hod., 33. Míla Zvolánek (SOÚR) - 3:35 hod.
Soutěž družstev: 1. S.O. Údolí Raků (třetí výtězství).
Osobnost závodu:
V 18 hodin bylo vyhlášení vítězů, kterému předcházelo promítání videa z loňského závodu opět ve skvělé režii Vaška Mikoláše. Večer k poslechu a tanci zahráli Tony Linhart s Helenou Mršálkovou, Karel Netušil s Petrem Roubíčkem a Strouhánka band. 
Velké dík patří řediteli závodu Pavlovi Vitoušovi za skvělou organizaci závodu.
 
Milan - šerif
 

Vidovický havran 2016

V sobotu 27. srpna 2016 se kamarádi z naší osady zúčastnili na zámku Berchtold již 37.ročníku country festivalu "Vidovický havran", který pořádají Spojené Osady U Dubu. Festival se uskutečnil opět za nádherného počasí. Hrály skupiny Žíznivý dubáci, Kamikadze, Pražec, Forbes, Frak, Legenda, Raci, Malečtí Sobolci a OSA.

Milan - šerif

Foto zde:

Dětský den 2016

V sobotu 20. srpna 2016 od 15 hodin se na osadě na zahradě u Kulišťáků konal dětský den. Opět po mnoha letech.....Bylo nádherné letní počasí, pro děti bylo připraveno celkem 14 soutěží. Tradičně skoky v pytlích, střelba pistolí, hod na plechovky, šipky, hod na koš a další. Všichní účastníci dostali čokoládové medaile a pamětní list. Celkem se zúčastnilo devatenáct dětí.

Milan - šerif
 

 

Výroční oheň na osadě T.C.Westend 2016

V sobotu 6. srpna 2016 jsme se byli na výročním ohni na osadě T.C.Westend v Údolí hadrů. Osada slavila výročí 95 let Údolí hadrů a 90 let od založení osady T.C.Westend.  Osada se nachází nad Řevnicemi za vesnicí Hatě v údolí Vrahova potoka,již po devadesátpět let zvaném "Údolí hadrů" na Brdech. V půl osmé byl zapálen ohěn, zazněla osadní hymna a vztyčena osadní vlajka. Následovalo přívítaní šerifem osady a zdravice zúčastněných osad (kromě naší osady zde byly osady Údolí Děsu, Údolí Staré Řeky, ...). Celý večer hrála osadní kapela v čele s Marko Čermákem a dále kapely osady Udolí Děsu, Kamarádi Staré řeky a Modrá kotva

Milan - šerif
 
 

Třebsínská zvonička podruhé.

Ahoj všichni,
v sobotu 16.července 2016 jsem již podruhé navštívil country festival "Třebsínská zvonička" v Třebsíně pořádaný osadou Club Údolí Ticha. Děkuji touto cestou za pozvání a vřelé přijetí od kamarádů Dana Stehneje z osady Údolí Sporů a Pavla Sočavy šerifa osady Club Údolí Ticha. I letos jsem podniknul výlet, tentokrát opačným směrem z Třebsína na Smetanovu vyhlídku s překrásným výhledem na Vltavu a osadu Ztracená naděje.
Opět vystupovali známé kapely Třebsín band, Franta Nedvěd a Hot Dog band, Nová Sekce, Pacifik, Jitka Vrbová, Schovanky, Taxmeni a další. Festivalem provázel a  moderoval Tomáš Tichý z osady Club Údolí Ticha, který je kapelníkem skupiny Nová Sekce. Festival byl ukončen ve 24:00 zvoněním zvonů zvoničky.
Milan - šerif.
 
 
 

II. ročník Běhu osadou 2016

Letošní II. ročník Běhu osadou jsme uspořádali v sobotu 11. června 2016. Počasí bylo zamračené, žádné vedro jako loni, pro běžce ideální počasí. Průběh letošního závodu byl ozvučen naším kamarádem Markem Heřmanem, který v místě startu závodu v prostoru parkoviště u Petříků před osadní čuměndou naistaloval zvukovou aparturu a výčep. Točil se 11° Velkopopovický kozel a limonáda pro děti.  Za což mu patří velké poděkování. Závod mužů, žen a straších dětí se běžel po stejné trase jako loni. Navíc byl uspořádán závod nejmenších dětí na 80 metrů. Trasa vedla ze startu od Peříků k chatě Libora Krátkého  Závody odstatoval opět zastupce šerifa Mirek Pícha. Celkem se II. ročníku zúčastnilo 28 závodníků.
Výsledky závodů:
Kategorie nejmladších dětí (na 80 m):
1. Barbora Krátká - 0,18 min, 2. Mariana Neuwirthová - 0,19 min, 3. Viktorka Štětková - 0,21. min
Kategorie starší děti (na 2 330 m):
1. Matěj Kulhavý - 10,33 min, 2. Matyáš Kotrč - 11,21 min, 3. Jana Kulhavá -13,11 min, 4. Daniel Kulišťák - 13,59 mín, 5. Kačka Kulišťáková - 18,26 min, 6. Eva Balabánová - 18,29 min, 7. Barbora Krátká - 18,40 min.
Kategorie ženy (na 2 330 m):
1. Gabriela Hůlová (Osada dobrých přátel Tehov) - 10,33 min, 2. Kateřina Nepustilová - 11,47 min, 3. Martina Švarcová - 12,10 min, 4. Iva Petříková - 13,17 min, 5. Renata Kulhavá - 13,20 min, 6. Bára Richterová - 13,57, 7. Ivana Zvolánková - 19,31, 8. Katka Záhumenská - 19,31 min.
Kategorie muži (na 2 330 m):
1.Martin Richter - 8:26 min (nový traťový rekord), 2. Tomáš Gaper - 9:12 min, 3. Martin Kulhavý - 11,02 min, 4. Libor Polc - 11,38 min,  5. Jirka Kytka - 13,09 min, 6. Michal Kotrč - 13,18 min, 7. Milan Gaper - 13,33 min, 8. Jirka Padevět - 15,23 min, 9. Míla Zvolánek - 15,23 min, 10. Pavel Gaper - 17,49 min, 11. Libor Krátký ml. - 18,40 min.
 
 

Čarodějnice na osadě 2016 a oslava narozenin.

V sobotu 30. dubna 2016 oslavil náš kamarád Marcel Kulšťák "Moravák" svoje 45-té narozeniny. Večer také proběhlo pálení čarodějnic.
 
 
Milan - šerif

Velikonoční pomlázka 2016

Tradiční velikonoční pomlázka se konala v pondělí 28. března 2016. Sraz koledníků byl tradičně v půl desáté u Hájků. Počasí bylo tradičně vynikající.....

Foto zde:

Milan - šerif.

 

Mikulášská slezina U kormidla 2015

V sobotu 5. prosince 2015 odpoledne jsme uspořádali tradiční osadní Mikulášskou slezinu v restauraci U kormidla ve Strašnicích. Účast byla jako vždy vzorná, až na pár omluvenek.....sešlo se nás celkem osmnáct. Celý večer dokumentoval "osadní fotograf" kamarád Jirka Vedral.

Milan - šerif.

Foto zde:

Osadní drakiáda 2015

V sobotu 3. října 2015 odpoledne jsme uspořádali opět po letech  Osadní drakiádu. Místem konání bylo pole nad lesem směren k Tehovu. Účast byla výborná, občerstvení hojné, počasí nádherné - babí léto, až na to bezvětří...škoda.

Milan - šerif.

Foto zde:

Klokočenský klobouk 2015

7. ročník cyklozávodu se letos uskutečnil v tradičním termínu v sobotu 19. září 2015. Pro velký zájem účastníků, rekordní účast 80 závodníků, byl start závodu posunut na 10:15 hodin. Jelo se za nádherného letního počasí. Start a dojezd závodu vtipně komentoval kamarád "DJ" Marek Heřman.
 
Konečné pořadí: 
 
Ženy: 1. Kateřina Loserová - čas 2:18 hod , 2. Vendula Indrová - čas 2:31 hod , 3. Kateřina Bočková 3:00 hod. Na 6. místě dojela Jarmila Zemanová (SOÚR) 4:55 hod.
 
Muži: 1. Radim Skála- čas 1:45 hod, 2. Jindřich Hrouda - 1:47 hod, 3. Radovan Kubín 1:48 hod, 5. Petr Netušil (SOÚR) - 2:06 hod, 9. Milan Gaper (SOÚR), 10. Láďa Šíma (SOÚR)-stejný čas 2:16 hod (ve stejném čase jako loňský vítěz ! ), 22. Honza Hruška - 2:59 hod (Honza měl v Jevanech defekt a tak musel z Jevan  do Struhařova tlačit kolo), 32. Bohouš Zeman (SOÚR) - 4:55 hod,33
. Pavel Gaper (SOÚR),34
. Míla Zvolánek (SOÚR),35. Jirka Padevět (SOÚR) a 36. Jirka Kytka (SOUR) - všichni ve stejném čase 5:05 hod.
 
VIP zvávod: 1. Míša Nováková - 1:10 hod, 2. Ondřej Nenadál - 1:11 hod, 3, Šimon Kamaryt - 1:20 hod.
 
Teamová soutěž: 1. S.O. Údolí Raků - obhájili jsme loňské prvenství
 
Osobnost závodu: Milan Pokorný
 
V 18 hodin bylo vyhlášení výsledků, kterému předcházelo promítání videa z loňského závodu v režii Vaška Mikoláše.  Večer v duchu hesla: "jestli pak jsi někdy slyšel bues v Javůrkovic hospúodě..."  zahráli k  poslechu skupina Strouhánka, Karel Netušil a Petr Roubíček, Láďa Keicher a FPJ.
 
Milan - šerif.
 
 
 

Potlach na osadě S.O. U Dubu 2015

V sobotu 12. září2015 jsme se byli na potlachu na osadě S.O. U Dubu, které slavili 40-té výročí založení osady. Potlach začal ve 20 hodin osadní hymnou Vlajka vhůru letí.  V bohatém programu vystoupili také kamarádi Karel Netušil a Honza Fedák.

Milan - šerif
 
 

Vidovický havran 2015

V sobotu 29. srpna 2015 jsme se zúčastnili na zámku Berchtold již 36.ročníku country festivalu "Vidovický havran", který pořádají Spojené Osady U Dubu. Festival se uskutečnil za nádherného počasí. Jako třetí vystoupila skupina Raci. Záznam z jejich vystoupení najdete v rubrice osadní videa. Video skvěle upravil a setříhal Petr Kodat.

Foto zde:

Milan - šerif.

Třebsínská zvonička 2015

V sobotu 11. července 2015 uspořádala osada Club Údolí Ticha v Třebsíně jubilejní 10. ročník country festivalu "Třebsínská zvonička". Festival začal od 14 hodin za krásného letního počací a skončil v 24 hodin zvoněním zvoničky. 

Odpolene jsem vyšel na výlet z Třebsína směrem k Sázavě, cestou kolem vodníka Třebsínka do Údolí Ticha a k Sázavě. Zde je krásný výhled na osady na protějším břehu. Přímo naproti je osada Dakota s chatou našich kamarádů Karla a Milady Kulhavých.
Na festivalu jsem se potkal s šerifem osady Club Údolí Ticha Pavlem Sočavou, od kterého také vyřizuji srdečné pozdravy všem kamarádům do naší osady.
 
Milan - šerif
 

Potlach na osadě SKOT 2015

V sobotu 27. června 2015 jsme se byli na potlachu na osadě SKOT, která slavila 40. výročí založení. Osada se nachází nad Třebenicemi pod Slapskou přehradou. Program začal ve 20 hodin za nepříznivého počasí. Hustý déšť vyřadil z provozu zvukovou aparatutu a tak všechny skupiny hrály akusticky.

Milan - šerif

Foto zde:

XIV. osadní merenda 2015 

V sobotu 13. června 2015 jsme uspořádali  XIV. osadní merendu na Plovárně spojenou s tradičním grilování selátka na počet I. ročníku běhu osadou. Bohužel počasí nebylo již tak příznivé jako dopoledne a odpoledne se osadou přehnalo několi bouřek.

Foto zde:

I. ročník Běhu osadou 2015

V sobotu 13. června 2015 se konal na osadě I. ročník Běhu osadou. Závod odstartoval v 10 hodin kamarád Mirek Pícha. Běželo se za nádherného počasí. Trasa o délce 2,33 km vedla od Petříků na první lřižovatku, zde doprava do Miriamu, podél protoka Mnichovka až do třešňovky podél chat, na konci chat doprava cestou od Menčic zpět do osady do cíle k Petříkům. Prvního ročníku se zúčastnilo celkem 31 závodníků, kteří byli rozdělení do tří kategorií: muži, ženy a děti. Závod se konal za hojné účaati diváků, kteří přihlíželi a fandili po celé trase závodu.
Výsledky kategorie mužů:
1. Martin Richter-9,03 min., 2. Tomáš Gaper-9,12 min., 3. Petr Netušil-11,00 min., 4. Jirka Kytka-12,22 min., 5. Lukáš Zvolánek-12,46 min., 6. Milan Gaper-13,29 min., 7. Tomáš Zvolánek-14,30 min., 8-9. Míla Zvolánek, Jirka Padevět-16,08 min., 10. Pavel Gaper-16,26 min., 11. Marcel Kulišťák-16,41 min.,12. Michal Balabán-16,50 min., 13. Kamil Plzák-17,50 min., 14. Libor Krátký ml.-31,00 min.
Výsledky kategorie žen:
1. Barbora Hodanová-11,06 min., 2. Šárka Richterová-12,18 min., 3. Bety Kotrčová-13,08 min., 4. Renata Kulhavá-13,32 min., 5-6. Ivana Zvolánková, Zuzana Hrušková-29,29 min., 7-8. Ivana Gaperová, Andrea Kytková-31,00 min.
Výsledky kategorie dětí:
1. Matěj Kulhavý-11,32 min., 2. Barbora Richterová-12,18 min., 3. Maty Kotrč-12,20 min., 4. Daniel Kulišťák-15,51 min., 5. Janička Kulhhavá-16,50 min., 6-7. Kateřina Kulišťáková, Ema Balabánová-17,46 min., 8-9. Barbora Krátká,Stella Kytková-31,00 min.
 

Oslava 70-tin šerifa osady Lada

V sobotu 6. června 2015 uspořádal šerif osady LADA Honza Novák oslavu svých 70-tých nazozenin před osadní chatou. Oslavy se za naší osadu zúčastnil šerif osady Milan Gaper.

Foto z oslavy zde:

Slavnostní odhalení památníku k 70.výročí ukončení 2.světové války.

V sobotu 23. května 2015 před obecním úřadem obce Klokočná proběhl v dopoledních hodinách slavnostní akt odhalení památníku k 70. výročí ukončení 2. světové války. Jedná se o jediný nově vzniklý pomník, který se k tomuto významnému výročí v Evropě odhaloval. Nad touto akcí převzal záštitu hejtman Středočeského kraje pan Miloš Petera, který společně s autorem památníku a starostou obce památník odhaloval. Na přípravě akce se podílel Obecní úřad Klokočná, Restaurace U Sapíků, agentura Miloš Jaro a akademický sochař Michal Moravec, autor památníku.

Památník má tři symoboly:

- memento proti válce

- akt smíření

- 70. výročí ukončení 2. světové války

Slova na podstavci: "Nikdy nezapomeň, nikdy nedopusť více" vyzývají k nutnosti hájit naší civilizaci a jejich hodnot demokracie, tolerance a humanismu.

K této příležitosti vydala Česká mincovna, a.s. speciální emisi neprodejných pamětních  stříbrných mincí. Slavnostního aktu se zúčastnili představitelé zastupitelských úřadů Ruské federace, Slovenské republiky a Spolkové republiky Německo, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky ČR, veřejnost, občané obce a i okolních obcí.

Foto zde:

Velikonoční pomlázka 2015

Ahoj kamarádky a kamarádi,

letošní pomlázka se jako v předchozích letech opět vydařila......až na to počasí,kdy byla na Velikonoce větší zima než o Vánocích. Ale s tím jsme si bez problémů poradili konzumací hřejivých moků rúzných značek podávaných v každé chatě.Začali jsme v půl desáté  u Hájků a skončili u Jirky Netušila, který nás překvapil početným rodinným příbuzenstvem až z daleké Ameriky.

Foto zde:

Milan - šerif

 

Mikulášská slezina U Vodoucha 2014

V sobotu 6. prosince 2014  od 16 hodin jsme uspořádali Mikulášskou slezinu v restauraci U Vodoucha v Praza na Vinohradech.
 
 
 

Osadní Valná hromada 2014

V sobotu 4. října 2014  od 16 hodin se konala v sále restaurace na Klokočné výroční Valná hromada konaná u přípežitosti 85 let od založení naší osady. Valnou hromadu zahájil kamarád Karel Netušil. Na úvod se promítalo video z letošního potlachu. Hlavním bodem byla volba nového šerifa osady. Navržen byl jediný kandidát kamarád Milan Gaper, který byl také jednohlasně zvolen novým šerifem. Valné hromady se zúčastnilo celkem 34 členů.
Podrobnosti z valné hromady jsou v zápise, který najdete v rubrice "Osadní výbor".
A tak má naše osad opět po osmnícti letech svého šerifa.
 
Milan-šerif
 

Klokočenský klobouk 20. září 2014

6. ročník cyklozávodu odstartoval tradičně v 10 hodin před hospodou na Klokočné za krásného počasí. Jelo se po tradiční trase z Klokočné přes Struhařov -  Hrusice - Zlonice - Chocerady - Stříbrnou Skalici - Hradce - Louňovice - Svojetice na Klokočnou. Letos padl rekord v počtu účastníků. Zúčastnílo celkem 56 závodníků, z toho 36 v hlavní soutěži.
Konečné pořadí: 
Ženy: 1. Klára Vitoušová - čas 3:23 min , 2. Iva Petříková (SOÚR) - čas 5:08 min , 3. Nikola Sklenářová - 5:12 min.
Muži: 1. Miroslav Petrů - čas 2:16 min, 2. Josef Motyčka, 3. Tomáš Indra - stejný čas 2:20 min, 12. Milan Gaper (SOÚR), 13. Láďa Šíma (SOÚR)-stejný čas 3:36 min, 17. Míla Zvolánek (SOÚR), 18. Jirka Padevět (SOÚR), 19. Honza Hruška (SOÚR), 20. Pavel Gaper (SOÚR), 21. Milan Kutler, 22. Jirka Kytka (SOUR).
VIP zvávod: 1. Šimon Kamaryd
Teamová soutěž: 1. S.O. Údolí Raků
Osobnost závodu: Vladimír Bareš
Po vyhlášení výsledků závodu, zahráli k tanci a poslechu Strouhánka, Karel Netušil a Petr Roubíček, a na závěr také Pepa Král.
 

XIII.merenda sportovního klubu 2014

V sobotu 28. června 2014 jsme uspořádali  XIII.merendu sportovního klubu na Plovárně spojenou s oslavou 50-tých narozenin Ivany Gaperové.

Foto zde:

Velikonoční pomlázka 2014

Ahoj kamarádky a kamarádi,
letošní pomlázka se jako v předchozích letech opět vydařila.......
Začali jsme tradičně v 10 hodin u Hájků a skončili u Jirky Netušila. V příštím roce musíme uplést novou pomlázku, protože ta součsná je strará již 13 let!
Milan - šerif
 

 

Předvánoční slezina sportovního klubu 2013

Jak se stává tradicí posledních let, uspořádlali jsme v pátek 13. prosince 2013 adventní slezinu Sportovního klubu. Letos navíc spojenou s oslavou 55-tých narozenin Milana Gapera. Letošní slezina byla ve znamení návratů.....po dlouhých letech jsme se sešli s našimi starými kamarády Jirkou Vedralem, Pavlínou Čížkovou-Kaláškovou, Fandou a Markem Heřmanovými....

Foto zde:

Klokočenský klobouk 2013

V sobotu 21. září 2013 jsme se zúčastníli V.ročníku cyklistického závodu "Klokočenský klobouk" Za sportovní klub se zúčastnili Milan Gaper, Honza Hruška, Jirka Kytka, Míla Zvolánek, Jirka Padevět (jako host) a Iva Petříková. Jeli jsme po tradiční trase Klokočná-Struhařov-Hrusice-Zlenice,Hláska-Stříbrná Skalice-Hradec,Propast-Louňovice-Klokočná. Obsadili jsme  12.-16. místo z celkového počtu 45 závodníků. Najeli jsme celkem 48 km. V kategorii žen obsadila Iva Petříková 3.místo. Večer na sále v hostinci na Klokočné bylo vyhlášení vítězů a potom hrála k poslechu i tanci skupina Strouhánka. Jako hosté vystoupili Karel Netušil a Petr Roubíček.

Foto zde:

 

Přehled vítězů předchzejících ročníků:

Vidovický Havran na zámku Berchtold.

V sobotu 31. srpna 2013 usporádali kamarádi ze Spojených Osad U Dubu na zámku Berchtold již 34.ročník country festivalu "Vidovický havran", kterého se zúčastnila i naše skupina RACI. Dále se soutěže zúčastnili - Žízniví Dubáci, Stray Ban, Maltčtí Soboli, IQ Jam, Beznot, Vackova pěna, Poslední štych a Petr Oto Ája.

Milan - šerif.

XII.merenda sportovního klubu 2013

V sobotu 3. srpna 2013 jsme uspořádali již XII.merendu sportovního klubu na Plovárně. Bylo krasné počasí a na uhasení žízně se opět točil jdedenácti stupňový Velkopopvický kozel. Po dlouhé době jsme opět přívítali kamaráda Honzu Štičku...

Foto zde:

Potlach na osadě Ztracená naděje 2013

V sobotu 29. června 2013 jsme se byli na potlachu na osadě Ztracená naděje, která slavila 95. výročí založení. Program začal již od 17 hodin. O muziku se postaraly skupiny Pacifik, Bandoleros, Jitka Vrbová a Standa Chmelík a plno dalších. Na uhasení žízně se točilo velmi dobré pivo Krakonoš.....

Foto zde:

Velikonoce 2013

Tradičně jako poslední roky proběhla Velikonoční pomlázka v pondělí 1. dubna 2013na naší osadě.
 
 

Klokočenský klobouk 2012

Dne 15.září 1012 uspořádal Spolek velocipedistů z Klokočné již 4.ročník závodu Bicykl Tour. Trasa orientačního závodu Posázavím a Voděradskými bučinami vedla z Klokočné přes Struhařov - Myšlín - Hrusice - Zlenice (Hláska) - Chocerady - Stříbrná Skalice - Hradec - Louňovice -  a cíl před hostincem na Klokočné.Závodu se zúčastnili Milan Gaper,Honza Hruška a Jirka Kytka. Z celkového počtu 29 účastníků jsme obsadili 10,11 a 12 místo.

Foto zde:

 

XI.merenda sportovního klubu 2012

V sobotu 4. srpna 2012 jsme pořádali opět "Na Plovárně" XI.merendu sportovního klubu.....

Foto zde:

Klokočenský klobouk 2011

Dne 17.září 1011 uspořádal Spolek velocipedistů z Klokočné 3.ročník závodu Bicykl Tour. Trasa orientačního závodu Posázavím a Voděradskými bučinami vedla z Klokočné přes Struhařov - Myšlín - Hrusice - Zlenice (Hláska) - Chocerady - Stříbrná Skalice - Hradec - Louňovice -  a cíl před hostincem na Klokočné.Závodu se zúčastnili pouze Honza Hruška a Jirka Kytka.

 

X.merenda sportovního klubu 2011

V sobotu 13. srpna 2011 jsme uspořádali jubilejní X.merendu sportovního klubu "Na Plovárně" Opět krasné počasí s koupáním "Na Plovárně"

Foto zde:

IX.merenda sportovního klubu 2010

V sobotu 10. července 2010 jsme uspořádali IX.merendu sportovního klubu "Na Plovárně" Bylo nádherné letní počasí a tak jsme mohli využít i koupání Na Plovárně.....

Foto zde:

Klokočenský klobouk 2009

Dne 26.září 2009 uspořádal Klub velocipedistů na Klokočné nový závod Bicykl Tour "O klokočenský klobouk" orientační závod Posázavím a Voděradskými bučinami se startem v 10 hodin před hostincem na Klokočné. Trasa vedla z Klokočné - Hrusice - Zlenice (Hláska) - Stříbrná Skalice Na Marjáně -  Hradce - Louňovice - Klokočná. Za osadu se zúčastnili Milan a Pavel Gaperovi,Honza Hruška,Míla Zvolánek a Jirka Kytka.

Celkem jsme ujeli 47 km za 4:36'15''.

Závod byl po vyhlášení výsledků zakončen společenaským večerem v hostinci na Klokočné.

Foto zde:

 

VIII.merenda sportovního klubu 2009

V  sobotu 11.července  2009 jsme uspořádali  VIII. merendu sportovního klubu. Letos poprvé v letní klubovně sportovního klubu "Na Plovárně", spojené s oslavou 45-tých narozenin naší kamarádky Ivany Gaperové....Letos jsme i poprvé grilovali v novém zapůjčeném grilu....

Foto zde:

Osadník roku 2008

V pátek 12. prosince 2008 proběhla v restauraci U Kašpara v Praze 10 -Strašnicích oslava 50 tých narozenin kamaráda Milana Gapera.

Foto zde:

Rozloučení s létem na osadě 2008

Dne 20. září 2008 jsme uspořádali rozloučení s létem na naší osadě v "Bistru u Heřmanů" a na bývalém osadním hřišti. Na grilu se rožnilo selátko, k pití bylo skvělé smíchovské pivo, k poslechu hrála country kapela Raci.......

Foto zde:

VII.merenda sportovního klubu 2008

V  sobotu 9. srpna 2008 jsme uspořádali  VII. merendu sportovního klubu s tradičním grilováním selátka a ochutnávkou kvalitního pivečka a s oslavou 45-tých narozenin naší kamarádky Zuzany Hruškové....

Foto zde:

 

VII.merenda sportovního klubu 2007

V  sobotu 9.srpna 2008 jsme uspořádali  VII. merendu sportovního klubu s tradičním grilováním selátka a ochutnávkou kvalitního pivečka a s oslavou 45-tých narozenin naší kamarádky Zuzany Hruškové....

Foto zde:

V.merenda sportovního klubu 2006

V  sobotu 29. července 2006 jsme uspořádali již V. merendu sportovního klubu spojenou s tradičním grilováním selátka a ochutnávkou kvalitního krušovického pivečka.....

Foto zde:

IV.merenda sportovního klubu 2005

V  sobotu 23.července 2005 jsme uspořádali po dvouleté přestávce IV. merendu sportovního klubu spojenou s tradičním grilováním selátka a ochutnávkou kvalitního krušovického pivečka..... jako hosté se zúčastnili také kamarádi z Klokočné.

Foto zde:

I.merenda sportovního klubu 2000

Srpnovou sobotu 2000 jsme uspořádali I. merendu sportovního klubu spojenou s grilováním selátka a ochutnávkou kvalitního velkopopvického kozlíka.....

Foto zde:

Potlach na osadě Údolí Děsu 1994

V sobotu 23. července 1994 jsme zúčastnili potlachu u příležitosti  75. výročí založení osady Údolí Děsu nedaleko Srbska na Berounce.

Foto zde:

Potlach na osadě Rujana 1989

V sobotu 14.srpna 1989 jsme byli pozváni na výroční potlach osady Rujana v údolí Kačáku na Dědkové mlýně. Osada slavila 60.výročí. Odpoledne jsme si prohlédli okolí. Navčívili jsme osady Dědkův vrch a Rovinka. Setkali jsme se s přátelským přijetím a byli jsme pozváni na jejich sportovní akce. Ve 20:30 hod byl zapálen oheň a potlach začal. Konal se v krásném malebném zákoutí. Hrálo tu několik skupin - Červánek, Rujana, Kamarádi Kačáku,.... Lidí se sešlo opravdu hodně.

Dětský den a maškarní rej 1982

Dětský den a maškarní rej 1981

Vidovický havran 1980.

Zářiovou sobotu 1980 jsme se zúčstnilisoutěže trampských písní, ketrou uspořádala osada S.O.U Dubu v restauraci ve Vidovicích. Na prvním místě se umístil loňský vítěz skupina Modré ráno. Na druhém místě Petr Kodat z naší osady s písní "Jaro". Zvláštní cenu poroty získal Honza Hájek s písní "Lavička".

 
 

Volejbalový turnaj na osadě S.O. U Dubu 1980.

Zářiovou sobotu 1980 se zúčastnila naše osada volejbalového turnaje na osadě S.O. U Dubu ve Vidovicích.

Pořadí ve skupině:

1. S.O. Údolí Raků  - 6:1 - 6
2. Gumáci                - 3:4 - 2
3. S.O. U Dubu        - 3:5 - 2
4. Zaječí                   - 3:5 - 2     
Finále:  S.O. Údolí Raků - Gumáci 3:1
O 3.místo: Zaječí - S.O. U Dubu 3:0       
Naše oosadní družstvo opět po dlouhé době vyhrálo volejbalový turnaj v sestavě: Karel Koukal - Jirka Šetina - Mirek Kulhavý - Pumpa - Karel Kulhavý - ........
 

Osadní volejbalový turnaj 1980.

Srpnovu sobotu 1980 uspořádala naše osada volejbalový turnaj za účasti pěti družstev.

Konečné pořadí:
1. Zaječí                           - 8:0 - 8
2. U Dubu                        - 6:3 - 6
3. S.O. Údolí Raků "A"   - 4:4 - 4
4. Lada                            - 3:6 - 2
5. S.O. Údolí Raků "B"   - 0:8 - 0
 

Padesátiny šerifa Karla Plzáka 1980

Květnovou sobotu 1980 oslavil v kulturním domě na Klokočné šerif osady Karel Plzák své 50 - té narozeniny. Oslavy byly bouřlivé viz foto níže.

Dětský den a maškarní rej 1979

Potlach na parketách v Lucerně 1963. 

V pátek 1. listopadu 1963 uspořádala osad Údolí Raků v sále Lucerny I. Potlach na parketách - soutěž trampských sborů a jednotlivců.Vystoupili zde soubory Spirituál Kvintet, Dechnička (Pepa Braun, Jenda Korda a Arnošt Mošna), Zlatý klíč, Smolaři z Českých Budějovic, osadní trio Údolí Raků (Karel Veselý ml., Jarka Krátká a Jarda Salivar) a další...